هفت نکته برای افزایش عمر باتری ماشین خودرو

افزایش عمر باتری ماشین

افزایش عمر باتری ماشین

۷ نکته برای افزایش عمر باتری ماشین
فروش انواع باتری ماشین کره ای ، جریان کشی برق خودرو ، باتری پژو ۲۰۶
میانگین عمر باتری های خودرو و ۷ نکته تاثیر گذار برای افزایش عمر باتری ماشین شما

به جرات می توان گفت که باتری های ماشین قسمت مهمی از یک خودرو به حساب می‌ایند. باتری ماشین در واقع از زمانی که استارت می خورد و حتی زمانی که گوشی خود را به شارژ می زنید ، از شارژ باتری ماشین استفاده می نماید. به همین دلیل این نکته بسیار مهم است که زمان تعویض باتری ماشین خود را بدانید و همچنین با رعایت چه کارهایی می توانید طول عمر باتری ماشین خود را زیاد کنید.

میانگین عمر مفید باتری ماشین
به طور متوسط ، باتری های اتومبیل بین ۲ تا ۵ سال عمر مفید دارند. یکی از مهمترین عواملی که در دوام و طول عمر باتری خودرو تأثیر می گذارد ، شرایط آب و هوا است. موتور ماشین به خودی خود در زیر کاپوت ماشین حرارت و گرمای زیادی ایجاد می کند ، یک روز گرم تابستانی تحت این حرارت شدید باتری شما به شدت افت می کند به طوری که اگر شرایط و ایمنی و استاندارد رانندگی در فصل گرم را رعایت نکنید به احتمال زیاد باتری ماشین شما تخلیه می شود و اصطلاحا می گویند باتری ماشین شما می خوابد.

هوای گرم می تواند باعث تبخیر مایعات درون باتری خودرو شود که این امر می تواند به ساختار داخلی باتری آسیب برساند. به همین دلیل میانگین عمر باتری در آب و هوای گرم کوتاه تر از سایر شرایط است. به همین دلیل زمانی که عمر باتری ماشینتان را تخمین می زنید که چه مدت دوام خواهد داشت ، باید شرایط آب و هوایی که قصد دارید در آن رانندگی کنید را در نظر بگیرید.

حال اینکه با صرف نظر از دما و آب و هوایی که در آن رانندگی می کنید ، مراقبت صحیح از باتری ماشین می تواند به افزایش طول عمرش کمک کند.

هفت نکته زیر را در مورد تداوم عمر باتری ماشین در نظر داشته باشید:

۱٫ استفاده از ماشین برای مسیرهای کوتاه را محدود کنید
رانندگی در مسیر های کوتاه باعث جلوگیری از شارژ کامل باتری می شود. شارژ باتری ماشین خود را با رانندگی های مرتب و طولانی ، بیشتر حفظ کنید. اگر معمولا از اتومبیل خود زیاد استفاده نمی کنید ، به فکر یک شارژر برای باتری ماشین که قابل حمل است، باشید. این شارژرهای باتری قابل حمل می توانند باتری ماشین شما را بدون نیاز به هیچ وسیله دیگری جامپ کنند.

۲٫ باتری ماشینتان را محکم ببندید
باتری ای که در ماشین به طور ایمن نصب نشده باشد ممکن است دچار لرزش شود ، که این امر به خودی خود باعث آسیب داخلی و ایجاد اتصال کوتاه می شود. اگر مکرراً در جاده های پر پیچ و خم رانندگی می کنید ، ترمینال باتری خود را به طور مرتب چک کنید(برای اطمینان از قرارگیری صحیح و مناسب آن در براکت مانتینگ.).

۳٫ هنگام خروج از ماشین ، تمام چراغ ها را خاموش کنید
حتی اگر به طور تصادفی چراغ های خودرو روشن بماند می تواند آسیب جدی به باتری اتومبیل وارد کند. برای جلوگیری از فراموش کردن خاموش شدن چراغ های ماشین ، یادداشتی روی داشبورد خود بگذارید ، یا در مسیری ماشینتان را پارک کنید که برای رسیدن به مقصد ، حتما از چراغهای جلوی ماشین عبور کنید.

۴- خوردگی و فرسودگی باتری را کنترل کنید
ترمینال های باتری ماشین با گذشت زمان دچار فرسایش می شوند اما تمیز نگه داشتن آنها از روش های بسیار مناسب برای تداوم عمر باتری ماشین است. پایانه های باتری را با مسواک آغشته به جوش شیرین و مخلوط آب تمیز کنید. سپس با استفاده از یک بطری اسپری با آب سرد ، این مخلوط را بشویید و با یک دستمال خشک تمیز کنید.

۵- هر چند وقت یک بار باتری ماشین خود را تست کنید
دانستن شرایط باتری ماشینتان برای تخمین حداکثر عمر آن ، اهمیت دارد. سطح ولتاژ خروجی باتری ماشین خود را با تستر، تست کنید تا متوجه شوید که چقدر آن را حفظ کرده اید و اینکه آیا مورد جدیدی در اهمیت طول عمر باتری ماشینتان در می یابید.

۶٫ در شرایطی غیر از رانندگی از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید
هنگامی که موتورماشین شما کار نمی کند وسایل الکترونیکی مانند رادیو و سیستم تهویه هوا را خاموش کنید این امر باعث کاهش فرسودگی باتری ماشین می شود. مدت زمان طولانی در حالت توقف و استفاده از لوازم جانبی الکتریکی متصل به خودرو می تواند شارژ باطری ماشین را کاهش دهد.

۷٫ مراقب تمام اتومبیل خود باشید
ماشین شما از قسمت های زیادی تشکیل شده است که با هم کار می کنند. از به روز رسانی تمامی تنظیمات ماشین خود مطلع باشید همانگونه که با اطمینان از شارژ باتری ماشینتان می توانید طول عمر و کارایی آن را بالا ببرید . باتری تنها یکی از اجزای ماشین است ، بنابراین از این که تمام قسمت های اتومبیل تان به طور صحیح کار می کنند مطمئن باشید تا عمر خودرو و عمر باتری ماشینتان بیشتر شود.

مهم نیست چقدر باتری ماشین خود را نگه دارید ، همیشه قادر نیستید پیش بینی کنید که باتری ماشینتان چه زمانی تخلیه می‌شود یا میخوابد.

پس با رعایت تمامی موارد ایمنی در مورد باتری ، درباره کمک های درون جاده ای و اینکه چگونه می توانند در موارد اضطراری به شما کمک کنند ، اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

hamid
ارسال دیدگاه