پخش فایل‌های باج‌افزاری از طریق فیلترشکن‌ها در تلگرام

https://t.me/YadakyMiladnor/2201

پخش فایل‌های باج‌افزاری از طریق فیلترشکن‌ها در تلگرام :داستان اصلی از چه قرار است؟
در طول دو هفته‌ی پیش، هکرها نسخه‌های فیلترشکنِ سایفون را به باج‌افزار Tyrant آلوده کرده و در میان کاربرانِ تلگرام پخش کرده‌اند.
تصویر بالا، پیغام نشان داده شده به کاربرانِ قربانی را نشان می‌دهد. این تصویر به آن‌ها اخطار می‌دهد که ۲۴ ساعت فرصت دارند تا برای حفظ اطلاعات شخصی خود،‌ مبلغی معادل ۱۵ دلار بپردازند.

در ادامه درباره‌ی ضرورت دانلود فایل‌ها از منبع‌های معتبر توضیح می‌دهیم.
محبوبیت تلگرام در میان ایرانیان
محبوبیت اپلیکیشن پیام‌رسانِ تلگرام در میان ایرانیان بر کسی پوشیده نیست. براساس آخرین آمار و ارقام، تلگرام در حال حاضر بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال در ایران دارد. از دلایل محبوبیت تلگرام در میان ایرانیان می‌توان به توانایی کاربران در دسترسی به محتویات سانسور شده در وب، سادگی اپ،‌ توانایی برای اطلاع‌رسانی در موضوع‌های مختلف، عملکرد پایدار و به صورت واضح فیلتر نبودن این اپ در ایران اشاره کرد.
همینطور که تلگرام در زمینه‌های مختلف برای کاربران ایرانی مفید بوده، مشکلاتی را نیز با خود همراه داشته است. از این مشکلات می‌توان به حجم زیادِ پخش شایعات و اخبار نادرست و هم‌چنین پخش نسخه‌های نامعتبرِ ابزارها و برنامه‌ها در کانال‌های تلگرامی اشاره کرد.
اگر کاربر تلگرام باشید خواه یا ناخواه در معرض دو مشکل بالا قرار خواهید گرفت. برای مقابله با آن‌ها،‌ باید راه برخورد را بدانید. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به عنوان کاربر در دنیای مجازی، با هر خبر و یا فایل منتشر شده با سوال و کنجکاوی برخورد کنید. اصل مهم برای این مورد نگاه کردن به منبع منتشر کننده‌ی خبر و یا فایل مورد نظر است.  همیشه مطمئن شوید که فایل‌های خود را از منبع‌های معتبر دریافت می‌کنید.
نقش پس‌کوچه برای توزیع ابزار‌ها و فایل‌‌های معتبر
هدف ما از راه‌اندازی پس‌کوچه،‌ ایجاد بازارچه‌ای امن برای دریافت فیلترشکن‌ها و برنامه‌های حفظ حریم خصوصی بوده است. امنیت به این معنا که ما ابزارهای موجود در پس‌کوچه را با دقت در نظر می‌گیریم و فقط و فقط نسخه‌های معتبر ابزارها را به طور مستقیم از توسعه‌دهنده‌ها یا از وب‌سایت‌های آن‌ها دریافت می‌کنیم.
ابزارهای موجود در پس‌کوچه را می‌توانید از وبسایت،‌ بات تلگرام،‌ اپ اندروید (قابل دریافت از سایت و بات) و یا ایمیل دریافت کنید.

https://t.me/YadakyMiladnor

hamid
ارسال دیدگاه