۱۰ نکته کلیدی برای رانندگی بهتر

راننده خوبی
راننده خوبی
راننده خوبی
همه ما فکر می‌کنیم که راننده خوبی هستیم. اما راننده خوب به چه معناست؟ آیا راننده خوب بودن منحصر به سریع بودن یک فرد در رانندگی است یا خیر؟ یک راننده ماهر کسی است که در هر موقعیتی بتواند امنیت و سلامت افراد را تامین کند و یک اشتباه بسیار رایج در این رابطه این است که برای یک رانندگی امن، لزوما باید آهسته برانیم که باور کاملا نادرستی است.

https://telegram.me/YadakyMiladnor


۱٫  هنگام پیچیدن انتهای پیچ را زیر نظر داشته باشیم

برای هدایت  نرم و ملایم اتومبیل در پیج‌ها، همیشه  طول پیچ و انتهای مسیر پیش روی خود را زیر نظر داشته باشیم.

۲٫ مراقب خودروهای دور تر در جلو باشیم

این نکته در ترافیک سنگین از اهمیت بیش‌تری برخوردار است و زمان بیش‌تری را برای واکنش مناسب در اختیار راننده قرار می‌دهد. مهم است که از اتفاقات ۴۰۰ متر جلوتر خود، به موقع با خبر شویم.

۳٫ هماهنگ با جریان ترافیک حرکت کنیم

زمانی که می‌خواهید از یک خروجی به جریان پر سرعت یک بزرگراه وارد شویم، به هیچ وجه نباید با سرعت کم این کار را انجام دهیم. بزرگراه‌ها برای راندن با سرعت بالا طراحی شده‌اند و آهسته راندن ما می‌تواند خطر آفرین باشد.

۴٫ با ملایمت از ترمز استفاده کنیم

در پیست مسابقه، ترمزگیری سریع در موفقیت راننده تاثیر بالایی دارد. اما در رانندگی روزمره نرمی و تداوم حرکت، همچنین اصطحلاک کم‌تر مد نظر است و لازم است تا از ترمزهای ناگهانی بپرهیزیم.

۵٫ سعی کنیم تا با جعبه‌دنده دستی رانندگی کنیم

تعویظ دنده به صورت دستی، انتخاب دنده مناسب و استفاده از پدال کلاچ در کنار اعمال نیروی ترمز، همه این‌ها به درگیر شدن بیش‌تر راننده در فرآیند رانندگی می‌انجامد که می‌تواند مهارت‌های فرد را به صورت ناخودآگاه افزایش دهد.

۶٫ بیش‌فرمانی را کنترل کنیم

بیش‌فرمانی یا oversteer، بیش‌تر در اتومبیل‌های قدرتمند و به خصوص دیفرانسیل عقب اتفاق می‌افتد. عدم کنترل این موضوع باعث خارج شدن اتومبیل از جاده و برخورد با موانع جانبی می‌شود.

۷٫ از تکنیک پاشنه پنجه استفاده کنیم

استفاده از تکنیک پاشنه پنجه یا heel and toe در تعویض معکوس دنده‌ها می‌تواند علاوه بر سواری نرم‌تر طول عمر گیربکس را نیز افزایش دهد.

۸٫ مهارت خود را در رانندگی با دنده عقب افزایش دهیم

موارد بسیاری وجود دارد که ممکن است بخواهیم در یک مکان پرازدحام از دنده عقب استفاده کنیم؛ دانش و تجربه بالا می‌تواند علاوه بر کاهش خطرات در چنین مواقعی، به جلوگیری از افزایش فشار بی‌مورد به خودرو و همچنین کاهش حجم ترافیک کمک کند.

۹٫ سرعت و دقت خود را در پارک کردن ارتقا دهیم

پارک کردن می‌تواند در زمان‌های بسیار، کاری سخت و طاقت‌فرسا باشد. تمرین و افزایش تجربه در این مورد می‌تواند علاوه بر کاهش ترافیک، به صرفه‌جویی در زمان نیز منجر شود.
https://telegram.me/YadakyMiladnor

۱۰٫ بردباری خود را در همه حال حفظ کنیم

رانندگی یکنواخت یکی از مهم‌ترین خصلت‌های مورد نیاز یک راننده حرفه‌ای و با تجربه‌ است. رانندگی یکنواخت تنها در شهر و جاده استفاده نمی‌شود و حتی رانندگان مسابقات اتومبیلرانی نیز با تکیه بر آن می‌توانند شانس خود را برای رسیدن به پیروزی افزایش دهند.
hamid
ارسال دیدگاه