حریم خصوصی

مرد کوچک سفید که شما را از انجام اشتباه متوقف می کنند

سیاست حفظ حریم خصوصی

اطلاعات شخصی کاربران

وب‌ سایت چطور طبق قوانین جرایم رایانه‌ای متعهد می‌شود که اطلاعات شما کاربران عزیز را با استفاده از تمام امکانات و منابع خود محافظت نماید و به هیچ‌عنوان این اطلاعات را در اختیار موسسات و سازمان‌های دیگر به منظور تبلیغات یا خدمات دیگر ارائه ندهد. همچنین کاربران وب‌سایت چطور کاملا اختیار دارند اطلاعات شخصی خود را که به هنگام ثبت‌نام در اختیار ما قرار داده‌اند پاک نمایند.همچنین از کاربران درخواست داریم حتما موارد امنیتی را رعایت نمایند و هر زمان قصد دارند در جایی ثبت‌نام کنند یا اطلاعات شخصی خود را وارد نمایند به آدرس وب‌سایت توجه کنند چرا که وب‌سایت یدکجو مسئولیتی در قبال لینک‌های خارج از یدکجو ندارد.
اطلاعاتی که خودکار ذخیره‌ می‌شود

اطلاعاتی همچون دفعات بازدید، مدت زمان بازدید،‌ نسخه‌ی مرورگر و بسیاری اطلاعات فنی دیگر تنها به منظور بهبود خدمات استفاده خواهند شد و ارتباطی با اطلاعات شخصی فرد نخواهد داشت. این اطلاعات نیز به هیچ عنوان به سازمان‌های ثالث فروخته یا ارائه نخواهد شد و تنها به عنوان بهینه‌سازی همین وب‌سایت استفاده خواهد شد.
کوکی‌ها

وب ‌سایت یدکجو از کوکی‌ها تنها به منظور تجربه بهتر کاربر استفاده می‌کند و به هیچ‌عنوان مصارف تبلیغاتی یا مواردی که کوچکترین مزاحمتی برای کاربر داشته باشد برای این کوکی‌ها در نظر گرفته نخواهد شد. به طور مثال یکی از موارد استفاده از کوکی‌ها این است که شما بعد از یک بار ورود به وب‌سایت دوباره نیاز به وارد کردن اطلاعات خود نداشته باشید و به طور خودکار در سایت وارد شوید.
شما نظارت کنید بدون شک احتمال این وجود دارد که در بخشی از سایت مشکل خاصی بوجود بیاید یا اینکه لینکی به خارج از سایت حتی در بخش نظرات وجود داشته باشد که امنیت اطلاعات شخصی کاربران عزیزمان را به مخاطره بیاندازد، در هر شرایط و موقعیتی ما نیازمند نظارت دقیق شما کاربران هستیم و در صورت مشاهده‌ی هر گونه مشکلی، درخواست می‌کنیم که به بخش تماس با ما فورا اطلاع دهید و به طور کامل مشکل را توضیح دهید. اینگونه ما نیاز با خیالی آسوده تر از حریم خصوصی شما محافظت خواهیم کرد و می‌دانیم که حتی اگر چشمان ما توان مشاهده همه مشکلات را نداشت، نظارت شما ما را هدایت خواهد کرد.
سیاست یدکجو در قبال حفاظت از اطلاعات شخصی ومحرمانه شما چیست ؟

سایت یدکجو  از اطلاعات محرمانه شما حفاظت میکند . این سیاست جزئیاتی در مورد چگونگی برخورد با اطلاعات شخصی شما ارائه می دهد . ممکن است این سیاست بدون اطلاع قبلی تغییر کند ، بنابراین پیشنهاد می شود که آن را گاها بررسی فرمایید .

ما تمام اطلاعاتی را که هنگام در خواست عضویت در سایت یدکجو  کرده اید ، جمع آوری می نماییم .این اطلاعات شامل جزئیاتی در مورد تماس با شما ،نشانی و غیره می باشد . آمار عضویت از اطلاعات وارد شده توسط اعضاء بدست می آید ولی در گزارش آماری اشاره ای به عضو خاصی نمی شود .
سایت یدکجو  اطلاعات محرمانه شما را برای هیچ استفاده کننده ی دیگری فاش نخواهد کرد . مگر اینکه اعتقاد بر این باشدکه این عمل به دلایل زیر ضروری است :
برای مطابقت داشتن با باید ها و نباید های قانونی و روند قانونی .
برای حفاظت یا دفاع از حقوق و دارایی های سایت یدکجو
برای اجرای شرایط و ضوابط سایت یدکجو
ویا برای حفاظت از منافع اعضاء .

بخش اطلاعات شخصی شما که توسط سایت یدکجو  گرد آوری شده ، در محیط عملیاتی امنی ذخیره می شود که تنها در دسترس کارکنان مجاز قرار داده می شود .
سایت یدکجو  هرگز اطلاعات محرمانه شما را که منجر به شناسایی شما می شود ، فاش نخواهد کرد ، مگر با داشتن اجازه خود شما و تحت شرایط خاص .

ما با حسن نیت تمام اطلاعات حساب شما را تنها در صورتی که قانون آن را بخواهد و یا اگر برای بقا و پیشرفت خدماتمان لازم باشد ،فاش خواهیم کرد.
زمانی که ما اطلاعات شخصی شما را در یافت کردیم ، تمام تلاش خود را در جهت حفظ امنیت در سیستم های خود انجام می دهیم و هرگز آن را با شخص سومی در میان نخواهیم گذاشت . متاسفانه حفظ امنیت مخابره داده ها از طریق اینترنت و یا هر شبکه بی سیم دیگری را نمی توان ۱۰۰% تضمین کرد .بنابر این گرچه ما می کوشیم از اطلاعات محرمانه شما حفاظت کنیم اما نمی توانیم تعهد و یا تضمینی در مورد امنیت اطلاعات ارسالی شما و یا خدمات ارائه شده بدهیم در نتیجه شما این کار را با علم به خطرات احتمالی آن انجام می دهید.
اطلاعات وضعیت حساب‌ و بخش اطلاعات عضویت شما درسایت یدکجو  با داشتن رمز عبور محافظت می شود . در نتیجه اعضای دیگر سایت یدکجو  قادر به حذف و یاویرایش این اطلاعات نخواهند بود. لطفا در نظر داشته باشید که هر سیستم حفاظتی دارای رمز عبور، می تواند در معرض هکرها باشد ، بنابراین سایت یدکجو  نمی تواند محافظت از اطلاعات محرمانه شما را از اشخاص سوم ۱۰۰% تضمین نماید . شما می توانید بخش اطلاعات حساب خود را در هر زمان با استفاده از ID و رمز عبورتان در سایت ویرایش نمایید . لذا توصیه می شود رمز عبور خود را با کسی در میان نگذارید .

فظ حریم خصوصی وبسایت ها

سیاست حفظ حریم خصوصی وبسایت ها بیانیه ای است برای اطلاع بازدید کنندگان در وب سایت شما درباره دیتا و اطلاعاتی که برای بازدیدکنندگان جمع آوری می کنید و آنچه را که شما می خواهید و یا نمی خواهید با این دیتا ها انجام شود و یا نشود، موجود است. در واقع رعایت بایدها و نباید ها است. معمولاً بیانیه سیاست حفظ حریم خصوصی یک صفحه تکی در پایین یک وب سایت است که قابل دسترسی برای تمامی افراد می باشد.
حفظ حریم خصوصی وبسایت ها

در امریکا یک قانون مجزایی برای حفظ حریم خصوصی وبسایت ها وجود ندارد چون از نظر فنی نیازی به آن نیست. به هرحال در کالیفرنیا قوانین وجود دارد که شرکت ها را ملزم می کند تا با داشتن یک خط مشی حفظ حریم خصوصی در صفحه اصلی سایت به ساکنان ایالت خدمت کنند. و تعداد زیادی از شرکت ها با این الزامات هماهنگی دارند و حتی اگر شما در کالیفرنیا هم کار نکنید باید آیین نامه حفظ حریم خصوصی را قبول داشته باشید.

کاربران به حفظ حریم خصوصی وبسایت ها احترام می گذارند و می خواهند بدانند که چه اطلاعاتی از سایت را می توانند جمع آوری کنند و با دیگران به اشتراک بگذارند. درباره این حرکت شفاف، صریح باشید که قابل قبول و تقدیر کاربران اینترنت هم می باشد. این کار به شما یک پایه قانونی در قالب یک پرونده قانونی نادر می دهد.
بنابراین با این توصیف آیا وب سایت شما به خط مشی حفظ حریم قانونی نیاز دارد؟ البته که بله! چند نکته را باید درباره آن بدانید:
موارد کلیدی مربوط به یک خط مشی خوب برای حفظ حریم خصوصی

۱- ابتدا یک برآوردی از اطلاعاتی که جمع آوری کردید داشته باشید! ممکن است تعجب بکنید یا نا آشنا باشید از اطلاعاتی که روی وب سایت تان از کاربران تهیه شده است. با تیم IT و فروشندگان آنلاین برای اطمینان از به روز رسانی و تکمیل لیست صحبت کنید.

۲- آنچه را که با اطلاعات کاربران تان انجام می دهید، مستند کنید. آیا اطلاعات آنها با همکاران و کاربران دیگر به اشتراک گذاشته شده یا در جایگاه خود حفظ شده است؟اگر شما اطلاعات را برای یک منظور (مانند مورد ثبت نام) جمع آوری می کنید. و آیا توانستید از آنها برای مقاصد دیگر (مانندکمپین بازاریابی آتی) استفاده کنید؟ این را به لیست اضافه کنید.

۳- زبان شفاف و واضح در کار خیلی مهم است. سیاست حفظ حریم خصوصی وبسایت ها برای کاربران است. در پشت اصطلاحات قانونی پنهان نشوید و روان صحبت کنید!

۴- در تنظیم خط مشی کوتاه، شیرین و حتی به نقطه یک وجه مثبت است. بدون اینکه چیزی را کنار بگذارید مستقیماً به نقطه ای که حفظ حریم خصوصی کاربران به خوبی شفاف شده است، بروید.

۵- در بیانیه خط مشی حفظ حریم خصوصی دیگران “کپی یا پیست نکنید و این کار خوبی نیست و … وجود دارد اما خط مشی شما باید با نیاز سایت شما و کاربران ، تهیه شود.
چه مواردی در خط مشی حفظ حریم خصوصی وجود دارد؟

۱– چگونه اطلاعات کاربران را جمع آوری کنید، بیشتر وب سایت ها اطلاعات داوطلبانه را از کاربران شان شامل فرم های تماس، اشتراک خبرنامه و ثبت نام خدمات ،جمع آوری می کنند.

۲- چگونه این اطلاعات را به کار می برید، اغلب اطلاعات کاربران را در داخل وبسایت فقط استفاده می کنند، اما اگر این اطلاعات را می خواهید بفروشید، به اشتراک بگذارید یا به کسی دیگر اجاره بدهید حتما ذکر کنید.

۳- ارتباطات ایمیلی، اغلب وب سایت ها یک فرمی دارند که مردم ایمیل شان را در آن وارد می کنند. خط مشی تان را با شفافیت درباره کاری که با ایمیل کاربران انجام می دهید توضیح دهید. این شفاف سازی مسئله مهمی است که کاربران از شما انتظار دارند. بعد اجزایی را مشخص کنید که چگونه کسی می تواند قبول نکند یا ایمیل اطلاع رسانی را رد کند( این مربوط به جمع آوری شماره های تلفن کاربران هم می شود).

۴- کاربرد کوکی ها، اغلب وب سایت ها کوکی ها را ذخیره می کنند (شامل هر وب سایتی که با گوگل آنالیتیکس اجرا می شود).شما باید این موضوع را در خط مشی تان ذکر کنید بعلاوه اینکه شما با کوکی در مورد اطلاعات قابل شناسایی شخصی لینک هستید.

۵- اطلاعات لینک بیرونی، اگرسایت شما با دامنه های مختلف لینک است، خوب است که به مردم یادآوری کنید که برای هر محتوایی یا سیاستی در وب سایت های دیگر مسئول نیستید. لازم است، اشاره کنید که سایت شما ممکن است در لینک بیرونی باشد. شما این وب سایت ها را کاملاً تایید نمی کنید.

۶- اطلاعات قانونی، وقتی یک تحقیق قانونی پیچیده می شود، شما مجبور می شوید برای دادگاه، اطلاعات درباره کاربران فراهم کنید. بعضی از اوقات، خوب است که این مورد ذکر شود که شما در موقعیتی مجبورید اطلاعات را علی رغم میل تان به اشتراک بگذارید مثلاً برای دادگاه که یک مرجع قانونی است.

۷- اطلاعات در مورد خط مشی خودتان، به کاربران درباره خط مشی تان صحبت کنید. هر چند یکبار خط مشی حفظ حریم خصوصی وبسایت ها را برای خود به روز کنید و با کاربرانی که با شما تماس می گیرند ارتباط برقرار کنید.

۸-اطلاعات تماس، مشخص کنید که چگونه کاربر می تواند تماس بگیرد.

با اطلاعاتی که امروز در اختیار شما گذاشتیم می توانید از مشکلات کپی شدن و دزدی از محتوا و اطلاعات وبسایت خود تا حد زیادی جلوگیری کنید.